BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Viceministrė G. M. Tučkutė: JAV parama turi ypatingą reikšmę atstatant Lietuvos kariuomenės pajėgumus

Data

2023 03 02

Įvertinimas
1
2.jpg

Krašto apsaugos viceministrė Greta Monika Tučkutė vasario 27 d. susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės paramos saugumo srityje valdybos vadu brigados generolu Bradu Nicholsonu ir aptarė JAV paramą Lietuvai bei Lietuvos kariuomenės įsigijimus. Viceministrė akcentavo, kad auganti JAV parama įgalina atstatyti ir stiprinti Lietuvos kariuomenės pajėgumus.

„Pastaruoju metu JAV finansinė parama Lietuvos kariuomenei yra reikšmingai išaugusi. Per JAV paramos fondus Lietuvai skirti daugiau nei 200 milijonai JAV dolerių, o tai leidžia pildyti mums svarbius kritinių pajėgumų trūkumus. Šiuo metu aktyviai remiame Ukrainą, todėl JAV parama turi ypatingą reikšmę atstatant Lietuvos kariuomenės pajėgumus. JAV tapo viena svarbiausių mūsų įsigijimų partnerių“, – pabrėžė G. M. Tučkutė.

Brg. gen. Bradas Nicholsonas atvyko į Lietuvą dalyvauti vasario 27 – kovo 1 d. Krašto apsaugos ministerijoje vykstančiame JAV paramos saugumo srityje valdymo apžvalgos renginyje, kurį organizuoja Gynybos resursų agentūra prie KAM.

Lietuva iš JAV šiuo metu perka šarvuotus visureigius JLTV, kovinius dronus „Switchblade“, prieštankinę ginkluotę. Pasirašytos sutartys ir dėl artilerijos sistemos HIMARS bei sraigtasparnių „Black Hawk“ įsigijimo.

Dalis pajėgumų įsigijami JAV paramos fondų pagrindu, taip sudarant galimybes greičiau vystyti pajėgumus, užtikrinti NATO reikalavimų išpildymą, bendrų NATO ir JAV standartų išlaikymą, taip pat – gauti partnerių turimą ekspertizę. Įsigijimai iš JAV užtikrina galimybes esant kritinėms sąlygoms greitai gauti papildomą įrangą, tuo pačiu turėti jau parengtą personalą šia įranga naudotis.

JAV – strateginė Lietuvos sąjungininkė. Aktyviai saugumo užtikrinimo priemonėse Baltijos šalyse dalyvaujantys amerikiečiai, stiprindami regiono saugumą ir stabilumą, prie Lietuvos gynybos prisideda ne tik lėšomis Lietuvos kariuomenės pajėgumams stiprinti, bet ir karinės infrastruktūros Lietuvoje plėtrai. Itin svarbus Lietuvai ir nepertraukiamas JAV karinis buvimas: šiuo metu Pabradėje tarnauja jau 7-oji JAV karinių pajėgų rotacija.

 

Nuotr. KAM/ vyr. srž. A. Čemerkos