BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Prasidėjo KAM įsigyto minų medžiojimo ir paieškos bei gelbėjimo laivo atstatymo darbai

Data

2022 09 02

Įvertinimas
1
JK-DESA-nuotr.-2.jpg

Krašto apsaugos ministerijos iš Jungtinės Karalystės Gynybos ministerijos įsigytas minų medžiojimo ir paieškos bei gelbėjimo laivas HMS „Quorn“ pasiekė JK įmonės „Harland & Wolff Group“ doką Devono grafystės Appledore miestelyje. Laivas oficialiai perduotas Lietuvos kariuomenės nuosavybei ir atstatymo darbams.

Rugpjūtį prasidėję laivo atstatymo darbai vyksta pagal sutartį, kurią Jungtinės Karalystės Gynybos ministerijos Gynybos įrangos pardavimo agentūra (JK DESA) pasirašė su minų medžiojimo ir paieškos bei gelbėjimo laivo atstatymo rangovu.

Laivas per 24 mėnesius bus atstatytas ir visiškai paruoštas tarnybai Lietuvos kariuomenės karinėse jūrų pajėgose. Atstatymo darbų metu bus pilnai pakeistos laivo navigacinės, eigos jėgainių, elektros gamybos, apšvietimo, vidaus ir išorės ryšių, ginkluotės, minų medžiojimo bei naikinimo sistemos.

„Šis laivas reikšmingai sustiprins Karines jūrų pajėgas vykdant tiek taikos, tiek karo metu keliamas užduotis. Lietuva yra jūrinė valstybė, todėl yra priimami sprendimai siekiant vystyti pajėgumus, turėti naujus laivus ir naujas galimybes“, – sako krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.

Šių metų liepą JK DESA laivo atstatymo konkurso laimėtoja paskelbė Jungtinės Karalystės įmonę „Harland & Wolff Group“, su kuria JK DESA pasirašė 55 milijonų svarų sterlingų vertės sutartį. Sutarties vykdymą perėmė Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos.

Krašto apsaugos ministerija įsigijo minų medžiojimo ir paieškos bei gelbėjimo laivą HMS „Quorn“ iš Jungtinės Karalystės Gynybos ministerijos pagal 2020 m. balandžio 9 d. pasirašytą sutartį. Pagal tą pačią sutartį buvo numatyta, kad konkursą laivo atstatymui surengs JK DESA.

Planuojama, kad laivas Lietuvos kariuomenės Karinėms jūrų pajėgoms bus perduotas 2024 metais.

Būtinybė atstatyti minų medžiojimo bei paieškos ir gelbėjimo pajėgumus atsirado po to, kai 2018 metais buvo utilizuotas  Karinių jūrų pajėgų eksploatuotas priešmininis LINDAU klasės laivas M51 ir sumažėjo minų medžiojimo bei paieškos ir gelbėjimo pajėgumai.

Jungtinės Karalystės Gynybos ministerijos Gynybos įrangos pardavimo agentūros (JK DESA) nuotraukos.