BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pasirašyta sutartis dėl minosvaidžių įsigijimo

Data

2022 10 31

Įvertinimas
0
Untitled.png

Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos su ispanų kompanija „EXPAL Systems, S.A.“ pasirašė sutartį dėl velkamų 120 mm minosvaidžių EXPAL 120-MX2-SM įsigijimo. Ginkluotę planuojama  pristatyti per dvejus metus, o pusė įsigyjamų minosvaidžių turėtų pasiekti Lietuvos kariuomenę jau kitų metų pabaigoje.

„Šios modernios ir itin aukštos kokybės ginkluotės įsigijimas reikšmingai sustiprins Lietuvos kariuomenės netiesioginės ugnies paramos galią“, – teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Ispanijos įmonė „EXPAL Systems“ buvo pasirinkta, nes pasiūlė geriausią kainą. Bendra sutarties apimančios minosvaidžius ir detales vertė  – apie 9,8 mln. Eur.

Ši minosvaidžių sistema – patikima ir atitinkanti NATO ginkluotės standartus. Mobilios ir universalios minosvaidžių sistemos su padidinta ugnies galia ir tikslumu leidžia pėstininkams ir artilerijai tinkamai reaguoti į taktinius poreikius vykdant netiesioginės ugnies paramą. Lietuvos įsigyjami minosvaidžiai gali pasiekti taikinius iki 8 km atstumu.