BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pasirašyta sutartis dėl lazerinės šaulių mokymo sistemos įsigijimo

Data

2022 03 16

Įvertinimas
1
d4_1.jpg

 2022 m. kovo 15 d. Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos vadas brg. gen. Alvydas Šiuparis ir Prancūzijos kompanijos „RUAG Defence France SAS" generalinis direktorius Francois Traxel pasirašė sutartį dėl lazerinės šaulių mokymo sistemos (angl. Laser Shooters Training System) įsigijimo. Sutartyje numatyta iki 2024 m. pabaigos aprūpinti Lietuvos kariuomenės vienetus moderniais skyriaus lygmens lazeriniais šaulių treniruokliais.

     Lazerinis šaulių treniruoklis – tai aukštos kokybės šaudymo iš lengvųjų pėstininkų ginklų virtualus treniruoklis, kuriame naudojamos tikslios lengvosios ginkluotės kopijos. Programinė įranga leidžia sukurti virtualų, realistinį šaudymo pratybų scenarijų. Vaizdo ir garso perdavimo įranga leidžia vykdyti individualų ar kolektyvinį šaudymo įgūdžių mokymą, fiksuoti karių klaidas bei pateikti jas pratybų aptarimo metu.

    Prancūzijos kompanija  kuria ir parduoda civilinių ir karinių technologijų taikomąsias programas klientams visame pasaulyje. Nuo 2013 m. kompanija lyderiauja virtualių ir tiesioginių simuliacijų kūrimo srityje, kuria simuliacines sistemas nuo vieno kario užduočių lygio iki bataliono vieneto lygmens. Kuriamos simuliacinės sistemos pagal specifiką apima operacijų planavimą ir bendradarbiavimą su skirtingais kariniais vienetais.

     „RUAG Defence France SAS" kompanija į lazerinius šaulių treniruoklius integruos standartinius Lietuvos kariuomenės lengvųjų pėstininkų skyriaus ginkluotės modelius. Ateityje treniruokliai veiks kaip universali treniravimo platforma, kurioje galės būti jungiami skirtingi pėstininkų ginklų maketai: automatiniai šautuvai, pistoletai, kulkosvaidžiai, granatsvaidžiai, snaiperiniai šautuvai, sunkieji kulkosvaidžiai, automatiniai granatsvaidžiai, minosvaidžiai ir panašūs ginklai.

     Lazerinės šaulių mokymo sistemos įsigijimas labai prisidės prie efektyvaus karių mokymo šaudyti, leis taupyti koviniam rengimui skirtas lėšas, rengimas bus saugesnis.

 

KRC nuotrauka