BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pasirašyta sutartis dėl KAM įsigyto minų medžiojimo ir paieškos bei gelbėjimo laivo atstatymo darbų

Data

2022 07 14

Įvertinimas
0
laivas.jpg

Krašto apsaugos ministerijos įsigytas minų medžiojimo ir paieškos bei gelbėjimo laivas HMS „Quorn“ per 18-24 mėnesius bus atstatytas bei pilnai paruoštas tarnybai Lietuvos kariuomenės karinėse jūrų pajėgose.

Atstatymo darbai vyks pagal sutartį, kurią Jungtinės Karalystės Gynybos ministerijos Gynybos įrangos pardavimo agentūra (JK DESA) pasirašė su minų medžiojimo ir paieškos bei gelbėjimo laivo atstatymo rangovu.

Liepos 12 dieną JK DESA konkurso laimėtoja paskelbė Jungtinės Karalystės įmonę „Harland & Wolff Group“, su kuria JK DESA pasirašė 55 milijonų svarų sterlingų vertės sutartį.

Sutarties vykdymą perims Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos.

„Tai yra ypatingai svarbi sutartis. Ją įgyvendinus bus atstatomi minų medžiojimo bei paieškos ir gelbėjimo pajėgumai, o tai reikšmingai sustiprins Karines jūrų pajėgas vykdant tiek taikos, tiek karo metu keliamas užduotis“, – sako krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.

Krašto apsaugos ministerija įsigijo neeksploatuojamą minų medžiojimo ir paieškos bei gelbėjimo laivą HMS „Quorn“ iš Jungtinės Karalystės Gynybos ministerijos pagal 2020 m. balandžio 9 d. pasirašytą sutartį. Pagal tą pačią sutartį buvo numatyta, kad konkursą laivo atstatymui surengs JK DESA.

Planuojama, kad laivas Lietuvos kariuomenės Karinėms jūrų pajėgoms bus perduotas 2024 metais.