BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos pramonės atstovai susipažino su galimybėmis dalyvauti JAV Gynybos departamento pirkimuose

Data

2022 10 31

Įvertinimas
0
3.png

Spalio 27 d. Krašto apsaugos ministerijoje vyko Lietuvos gynybos ir civilinės pramonės atstovų susitikimas su JAV Gynybos departamento delegacija.

Susitikimo metu buvo pristatytos galimybės Lietuvos verslui dalyvauti JAV Gynybos departamento pirkimuose.

„Lietuvos įmonėms tai – unikali galimybė susipažinti su JAV pirkimų procedūrų specifika, užmegzti tiesioginius kontaktus su JAV Gynybos departamento atstovais, gauti atsakymus į rūpimus klausimus, aptarti esamą praktiką ir iššūkius. Tikimės, kad bendradarbiavimas su JAV įsigijimų srityje intensyvės ir mūsų įmonės ilgainiui taps neatsiejama JAV gynybos tiekimo grandinės dalimi“, – sakė Gynybos resursų agentūros direktorius Sigitas Dzekunskas.

„Nėra labai paprasta patekti į JAV gynybos pramonės tiekimo grandines, bet Lietuvos įmonės šiuo metu turi unikalią progą tokiomis galimybėmis pasinaudoti – svarbiausia drąsiai ir užtikrintai siekti tikslo“, – teigė Michael J. Vaccaro, JAV Gynybos sekretoriaus padėjėjo pavaduotojas.

2021 m. gruodžio mėn. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybė pasirašė susitarimą dėl abipusių viešųjų pirkimų gynybos srityje. Šis susitarimas atvėrė naujas galimybes Lietuvos įmonėms, t.y. pritaiko išimtis iš JAV pirkimuose taikomų taisyklių „pirkti nacionalinį produktą“ pagal Pirkti JAV prekes ar paslaugas aktą (angl. Buy American Act) ir kitus JAV nacionalinius teisės aktus. Šis susitarimas taip pat sudaro sąlygas Lietuvos įmonėms dalyvauti viešuosiuose pirkimuose netaikant diskriminacinių reikalavimų. Šiuo metu tokius susitarimus JAV yra pasirašiusi su 28 šalimis.

Alfredo Pliadžio nuotr.