BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos kariuomenei perduoti nauji išminavimo visureigiai

Data

2022 02 21

Įvertinimas
1
visureigiai.jpg

Vasario mėnesį Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos batalioną pasiekė pirmoji partija išminavimo visureigių „Toyota Hilux“. Naujieji visureigiai pakeis jau pasenusius ir nusidėvėjusius „Mitsubishi L200“ visureigius.

Sutartį dėl visureigių įsigijimo Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos pasirašė praėjusių metų rugpjūtį su UAB „Autotoja“. Pagal sutartį, kariuomenei bus perduota iki 30 vnt. visureigių.

Pritaikytas vykdyti išminavimo funkcijas „Toyota Hilux“ visureigis atitinka maksimalų saugumo standartą – 5 žvaigždutės pagal „Euro NCAP“ saugumo lygmenį. Su šias visureigiais kariuomenės išminuotojai galės operatyviai ir saugiai pasiekti atokiausias vietoves, kai vyks atlikti sprogmenų neutralizavimo, išminavimo ir kitas užduotis.

Likusi dalis visureigių Lietuvos kariuomenę turėtų pasiekti iki kovo mėnesio. Bendra projekto vertė – apie 1,1 mln. Eur.

 

Gr. M. Patašiaus nuotr.