BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos kariuomenei perduoti dar 42 nauji vokiški sunkvežimiai „Unimog“

Data

2021 10 28

Įvertinimas
1
unimog1.jpg

Spalio 20 d. Lietuvos kariuomenei perduoti papildomai įsigyti 42 penkių tonų keliamosios galios sunkvežimiai „Unimog“ U5000. Šios Vokietijos įmonės „Daimler Trucks AG“ pagamintos karinės transporto priemonės Lietuvos kariuomenei nupirktos tęsiant Lietuvos kariuomenės modernizaciją ir siekiant atnaujinti Lietuvos kariuomenės sunkvežimių parką.

„Mums labai svarbu aprūpinti Lietuvos karius modernia ginkluote, patikima technika ir karine įranga, todėl sėkmingas modernizacijos projektų įgyvendinimas prisideda prie mūsų strateginių tikslų – stiprinti Lietuvos kariuomenės pajėgumus užtikrinant patikimą atgrasymą ir gynybą. Mums taip pat labai svarbu užtikrinti, kad krašto apsaugai skirtos lėšos būtų naudojamos atsakingai efektyviai“, – sako krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška.

Sunkvežimiai „Unimog“ Lietuvos kariuomenei perduoti tęsiant sėkmingą dar 2015 m. Lietuvos kariuomenės ir Vokietijos gamintojo „Daimler Trucks AG“ kartu su NATO paramos ir pirkimų agentūra pasirašytą sutartį. NATO agentūra, surinkdama poreikį iš visų NATO valstybių, gali vykdyti didesnio kiekio įsigijimus, o tai leido gerokai sumažinti vieno sunkvežimio kainą. Įgyvendinant sutartį Lietuvos kariams jau perduota 340 sunkvežimių „Unimog“ U5000. Šiandien gauti 42 sunkvežimiai yra papildomas sutarties su „Daimler Trucks AG“ užsakymas. Sutartyje numatyta ir logistinė parama 15-ai pirmųjų eksploatacijos metų, taip pat suteikiami specializuoti įrankiai ir testavimo įranga bei kitos garantijos. Bendra sandorio vertė – apie 80 mln. eurų.

Naujieji sunkvežimiai bus skirti Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgoms ir papildys tos pačios techninės bazės ir kariams puikiai pažįstamas transporto priemones. Sunkvežimiai yra viena dažniausiai kariuomenėje naudojamų transporto priemonių ir jų poreikis yra didelis. Šios transporto priemonės yra naudojamos karių užduotims vykdyti, logistiniam aprūpinimui užtikrinti, kariams transportuoti.

Pastaraisiais metai atnaujinant Lietuvos kariuomenės autoparką, iš Vokietijos gamintojo „Daimler Trucks AG“ yra įsigyti ir jau sėkmingai karių naudojami vilkikai ZETROS 3643 su puspriekabėmis, AROCS specialiosios paskirties sunkvežimių platformoms ir konteineriams vežti.

Vokietija yra ilgametė Lietuvos partnerė modernizuojant Lietuvos kariuomenę. Lietuvos kariuomenė iš vokiečių gamintojų perka ir šarvuotąsias pėstininkų mašinas „Vilkas“, savaeiges haubicas Pz 2000, šarvuočius M577, kt.

Vaizdo medžiaga: https://www.youtube.com/watch?v=syJc941jC3c.