BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos kariuomenei – papildomos prieštankinių raketų sistemų „Javelin“ atsargos

Data

2021 12 27

Įvertinimas
1
javelin g_ maksimovicz-alkema.jpg

Šią savaitę JAV Valstybės departamentas užbaigė JAV Kongreso informavimo procedūrą dėl vidutinio nuotolio prieštankinės ginkluotės „Javelin“ pardavimo Lietuvai. Pritarta, kad Lietuvai parduodamos “Javelin” raketų, paleidiklių ir kitos įrangos suma būtų padidinta iki 125 mln. JAV dolerių. Artimiausiu metu Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos turėtų pasirašyti naują papildomą susitarimą su Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybe dėl dalies šio įrangos įsigijimo.

Iš Jungtinių Amerikos Valstijų gaunama prieštankinė sistema „Javelin“ ypač reikšmingai prisideda prie Lietuvos gynybinių pajėgumų stiprinimo, ilgalaikio Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų didinimo ir atgrasomojo poveikio stiprinimo.

JAV yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė. JAV aktyviai dalyvauja įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse, stiprindama regiono saugumą ir stabilumą. Savo kariais, technika ir finansinėmis lėšomis JAV aktyviai prisideda prie mūsų regiono gynybos. Pagal Europos atgrasymo iniciatyvą kasmet nuosekliai didinama finansinė parama Europos šalių, tarp jų ir Lietuvos, gynybiniams pajėgumas stiprinti ir karinei infrastruktūrai gerinti. JAV taip pat yra viena pagrindinių ginkluotės įsigijimų partnerių. Su JAV Vyriausybe pasirašytos sutartys ir dėl 200 šarvuotųjų visureigių JLTV bei 4 sraigtasparnių „Black Hawk“ įsigijimo.

Apie vidutinio nuotolio prieštankinės ginkluotės „Javelin“ sistemą:

Vidutinio nuotolio prieštankinių raketų sistema „Javelin“ yra modernus ginklas, galintis naikinti šiuolaikinius tankus su reaktyviniais šarvais dieną ir tamsiu paros metu 75 m – 2,5 km atstumu. Sistema veikia „iššoviau-pamiršau“ principu: kariui užfiksavus taikinį ir iššovus, raketa pati valdo save skrydžio iki taikinio metu. (daugiau informacijos apie „Javelin“ - https://kariuomene.lt/ginkluote/granatsvaidziai-ir-priestankiniai-ginklai/raketu-paleidimo-sistema-javelin/22867 ).

 Asociatyvios nuotr. aut. Giedrė Maksimovicz-Alkema