BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos kariuomenė 2022 metais bus aprūpinama moderniais optiniais taikikliais

Data

2021 12 29

Įvertinimas
1
download.jpg

„Modernizuodami Lietuvos kariuomenę pagrindinį dėmesį skiriame kariui, o siekdami užtikrinti jo užduočių įvykdymą, norime jį tinkamai aprūpinti ir modernia ginkluote. Optiniai taikikliai – dar vienas žingsnis šio tikslo link“, – sako krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška, šv. Kalėdų išvakarėse Gynybos resursų agentūrai prie Krašto apsaugos ministerijos priėmus pirmąją 830 optinių taikiklių siuntą.

Sutartis dėl 4 tūkst. vienetų optinių taikiklių įsigijimo už beveik 4 mln. Eur. su Čekijos kompanija „Meopta Systems s.r.o.“ buvo pasirašyta šių metų kovo 17 dieną. Pagal sutarties sąlygas tiekėjas likusius daugiau nei 3 tūkst. prietaisų pagamins ir pristatys iki 2022 m. pabaigos.

Planuojama, kad naujieji optiniai taikikliai bus skirti Krašto apsaugos savanorių pajėgose su turimais automatiniais šautuvais G-36. Jau gruodžio mėnesį 20 Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių dalyvavo mokymuose, kaip naudotis naujaisiais prietaisais bei atlikti vartotojo lygmens priežiūrą.

Viceministras V. Semeška pabrėžia, kad toliau bus siekiama modernizuoti ir aprūpinti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgas modernia ir kariuomenės poreikius atitinkančia ginkluote.

KAM archyvo nuotr.