BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Kvietimas teikti paraiškas ir vystyti Lietuvos gynybos pramonę

Data

2022 04 07

Įvertinimas
0
LK KOP nuotrauka.jpg

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia įmones, taip pat mokslo ir studijų institucijas teikti paraiškas gynybos technologijų vystymui Lietuvoje ir skatina gynybos pramonę priimti inovatyvius ir ekonomiškus sprendimus. Didžiausias galimas projekto finansavimas – 300 tūkst. eurų, paraiškų laukiama iki š. m. gegužės 16 dienos.

 

Dabartinių konvencinių ir nekonvencinių karo konfliktų patirtis rodo, kad kariuomenių padalinių veiksmams vis didesnę įtaką daro įvairių tipų skraidantysis šaudmuo: skraidančiojo šaudmens sistemos atlieka ne tik kinetinius veiksmus, bet ir iš dalies žvalgybos funkcijas. Taktinio lygmens skraidantysis šaudmuo yra iki šiol kitų šalių kariuomenėse naudotas gana naujas kovos pajėgumas, kuris sudomino ir Lietuvos kariuomenę.

Įmonės, taip pat mokslo ir studijų institucijos kviečiamos teikti paraiškas ir tobulinti kovinių dronų technologijas, o ateityje – ir dalyvauti tiekimo grandinėse, siekiant maksimaliai sumažinti Lietuvos kariuomenės naudojamo skraidančiojo šaudmens priežiūros sąnaudas ir įvertinti serijinės gamybos galimybes Lietuvoje. Pareiškėjai turi sukurti taktinio lygmens skraidančiojo šaudmens, kurio paskirtis – naikinti nešarvuotąją techniką ir gyvąją jėgą, prototipą, pasiūlyti novatoriškus ir ekonomiškus skraidančiojo šaudmens modelio variantus, atitinkančius pagrindinius reikalavimus, įvardytus paskelbtame kvietime.

Finansavimas bus skiriamas Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektų veikloms, atitinkančioms 2–7 MTEP etapus, vykdyti. Projektai turi būti įgyvendinami per 27 mėnesius trimis etapais. Kiekvienam iš jų pasibaigus bus įvertinti pasiekti rezultatai ir sprendžiama dėl tolesnio projekto finansavimo.

Daugiau informacijos apie priemonę.

 

LK KOP nuotrauka