BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Krašto apsaugos ministerija užbaigė dar du įsigijimų projektus: Lietuvos kariuomenei perduoti sunkvežimiai ir mikroautobusai

Data

2021 12 27

Įvertinimas
1
thumbnail.jpg

Metams einant į pabaigą, Krašto apsaugos ministerija užbaigė dar du įsigijimų projektus. Lietuvos kariuomenei perduoti Vokietijos gamintojo „Daimler AG“ specialiosios paskirties „Arocs“ sunkvežimiai ir pristatyta paskutinė partija padidinto pravažumo multifunkcinių mikroautobusų „Peugeot Dangel Expert“. Jie bus skirti Krašto apsaugos savanorių pajėgoms. Bendra įsigijimų sutarčių vertė – apie 16 mln. Eur.

Sutartį dėl sunkvežimių įsigijimo Gynybos resursų agentūra ir Vokietijos gamintojas „Daimler AG“ įgaliotasis atstovas Lietuvoje bendrovė „Veho Lietuva“ pasirašė praėjusių metų sausį. Gruodžio 21 d. sunkvežimiai perduoti Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionui. Keleiviniai-krovininiai 4x4 mikroautobusai pristatyti ir paskirstyti po visas Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktines.

„Arocs“ sunkvežimiuose sumontuota „H“ formos konteinerių hidraulinės krovos sistema, pagamintos dvi krovinių pakrovimo ir transportavimo platformos, pritaikytos amunicijai gabenti su uždedamu/nuimamu tentu. Juose taip pat sumontuota viena krovinių pakrovimo bei transportavimo platforma. Ja galima vežti ratines ir vikšrines transporto priemones: HMMWV, MB UNIMOG, „Land Rover“, M113, kt.

Mikroautobusas „Peugeot Dangel Expert“ 4x4 yra padidinto pravažumo, aštuonių vietų, M1 klasės keleivinis lengvasis automobilis. Dėl papildomos įrangos mikroautobusą prireikus bus galima naudoti kaip mobilią lauko vadavietę.