BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Ieškinys dėl lauko uniformos batų konkurso pripažintas nepagrįstu, GRA pasirašė sutartį su konkurso laimėtojais

Data

2022 08 24

Įvertinimas
0
20220310_Alfredas_Pliadis_AL6_7720.jpg

Gynybos resursų agentūra (GRA) prie Krašto apsaugos ministerijos rugpjūčio 16 d. pasirašė sutartį su Lietuvos kariuomenės lauko uniformos batų konkursą laimėjusia įmone „HAIX Schube Produktions und Vertriebs GmbH“. Sutartis pasirašyta po to, kai rugpjūčio 11 d. Lietuvos apeliacinis teismas atmetė ieškinį, kuriuo įmonė „Prabos Plus a.s“ teikė pretenziją dėl konkurso rezultatų. Ieškinys buvo atmestas, o GRA naudai priteistos bylinėjimosi išlaidos.

Šis konkursas vyko siekiant aprūpinti visų Lietuvos kariuomenės pajėgų rūšių karius tarnybine ir kovine avalyne. Per trejus metus kariuomenei bus nupirkta apie 53 tūkst. batų porų. Sutarties vertė – apie 6 mln. eurų.

Vokietijos įmonė „HAIX Schube Produktions und Vertriebs GmbH“ konkurso nugalėtoja buvo paskelbta 2021 metų birželį. Antroje vietoje likusi Čekijos įmonė „Prabos Plus a.s“ tuomet pateikė ieškinį Vilniaus apygardos teismui, prašydama atmesti nugalėtojų pasiūlymą kaip tariamai neatitinkantį pirkimo dokumentų reikalavimų.

Rugsėjį pirmos instancijos teismas ieškinį patenkino, tačiau GRA su tuo nesutiko ir pateikė apeliacinį skundą. Nors gruodį Apeliacinis teismas paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą, GRA sausį pateikė kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. Gegužę dėl bylos sudėtingumo byla perduota 7 teisėjų kolegijai, o birželį paskelbta nutartis, kuria byla perduota iš naujo nagrinėti apeliacinėje instancijoje. Rugpjūčio 11 d. Apeliacinio teismo priimtas sprendimas įsiteisėjo jo priėmimo dieną.

 

Nuotraukos autorius Alfredas Pliadis