BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Atnaujinamas Krašto apsaugos savanorių pajėgų mikroautobusų parkas

Data

2020 12 14

Įvertinimas
0
mikroautobusas.jpg

Vykdant Lietuvos kariuomenės modernizaciją ir stiprinant jos pajėgumus, Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos gruodžio 8 d. pasirašė sutartį su UAB „Autovici“ dėl iki 127 vienetų padidinto pravažumo multifunkcinių mikroautobusų „Peugeot Dangel Expert“ įsigijimo.

Šie keleiviniai-krovininiai 4x4 mikroautobusai bus skirti Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgoms (KASP). Jie bus paskirstyti po visas KASP rinktines, esančias visoje Lietuvos teritorijoje.

Mikroautobusas „Peugeot Dangel Expert“ 4x4 yra padidinto pravažumo, aštuonių vietų, M1 klasės keleivinis lengvasis automobilis. Prireikus, visos keleivių skyriaus sėdynės gali būti išimamos arba apsukamos 180 laipsnių, taip mikroautobusą pritaikant nedidelių krovinių pervežimui. Automobilyje yra sustiprintas akumuliatorius ir generatorius, sumontuotas antras akumuliatorius su skiriamąja rele papildomai įrangai maitinti, taip pat šildytuvas skirtas šildyti automobilio saloną ir lauko palapinę. Dėl papildomos įrangos mikroautobusą prireikus bus galima naudoti kaip mobilią lauko vadavietę.

Visi mikroautobusai, atitinkantys nustatytus reikalavimus, KASP bus pristatyti per 1,5 metų. Sutarties vertė - apie 6 mln. eurų.

Krašto apsaugos savanorių pajėgose, kurios yra Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų dalis, šiuo metu tarnauja 5 tūkst. karių savanorių. KASP sudaro štabas ir šešios rinktinės, apimančios visą Lietuvos teritoriją. KASP rengia karius savanorius šalies gynybai, dalyvauja tarptautinėse operacijose, teikia priimančiosios šalies paramą, pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms, vykdo kt. funkcijas.

UAB „Autovici“ nuotrauka