BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


NATO Mokslo ir technologijų organizacija

NATO Mokslo ir technologijų organizacija (angl. Science and Technology Organization, NATO STO) pripažindama neatidėliotiną būtinybę išlaikyti Aljanso technologinį pranašumą, aktyviai stebi potencialiai svarbias ir kritines technologijas pasauliniu mastu ir siekia užtikrinti, kad NATO STO bendri tyrimai būtų vykdomi sutelkiant dėmesį į Aljansui svarbiausias mokslinių tyrimų sritis.

NATO STO Technologijų tendencijų 2017 m. ataskaitoje (Tech Trends Report 2017) struktūrizuotai pateikiama informacija apie NATO įdomias tyrimų sritis, nurodant, kuriuo laikotarpiu jos įgauna didžiausią aktualumą ir kaip atsispindi jau egzistuojančių NATO STO techninių tyrimų darbo grupių veikloje ir publikacijose.

Darbo grupės pavadinimas

Taikomosios transporto priemonių technologijos (angl. Applied Vehicle Technology)

Žmogiškieji veiksniai ir medicina (angl. Human Factors and Medicine)

Informacinių sistemų technologijos  (angl. Information Systems Technology

Sistemų analizė ir tyrimai (angl. Systems Analysis and Studies)

Sistemų koncepcijos ir integracija (angl. Systems Concepts and Integration)

Jutikliai ir elektronikos technologijos (angl. Sensors and Electronics Technology)

NATO modeliavimas ir simuliacijos (angl. NATO Modelling and Simulation)

Šiuo metu STO valdyboje pagrindiniu Lietuvos nariu yra paskirtas GRA Tyrimų ir technologijų skyriaus (TTS) vedėjas Laurynas Mockaitis, nacionalinio koordinatoriaus funkcijas atlieka GRA TSS vyriausiasis specialistas Darius Palilionis.

Lietuvoje mokslininkų atranką į NATO STO darbo grupes vykdo Krašto apsaugos ministerija. Konkursai vykdomi vadovaujantis Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros patvirtintu Dalyvavimo tarptautiniuose renginiuose, susijusiuose su gynybos ar krašto apsaugos tyrimais aprašu.

Susidomėjus galimybe tapti Lietuvos atstovu NATO STO darbo grupėse, kreipkitės į nacionalinį koordinatorių Darių Palilionį 

el. p. [email protected].

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-12-08