BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Europos gynybos fondas

Bendra informacija

2021 m. birželio 30 d. startavo Europos Komisijos administruojamas Europos gynybos fondas. Fondo 2021-2027 m. biudžetas – 9,3 mlrd. Eurų, iš jų 2,7 mlrd. Eur skirti gynybos srities moksliniams tyrimams, o 5,3 mlrd. Eur dalis – gynybos pajėgumų vystymo projektams (prototipų kūrimui, sertifikavimui, testavimui).

Fondo tikslas – skatinti technologijų naujoves ir bendradarbiavimą Europos saugumo srityje, kad ES būtų viena iš keturių didžiausių gynybos srities tyrimų ir technologijų investuotojų pasaulyje.

Europos Komisija 2021-2027 m. laikotarpiu kiekvienais metais skelbs kvietimus ES gynybos pramonei teikti projektinius pasiūlymus finansavimui iš Europos gynybos fondo gauti pagal atskiras temas. Be to, Europos gynybos fondas skatina mažas ir vidutines įmones dalyvauti gynybos srities projektuose, todėl joms bus skelbiami atviri kvietimai, kuriuose įmonių konsorciumai galės siūlyti savo idėjas.

Paskelbti kvietimai

2021 m. kvietimai (1,2 mlrd. Eur). Paraiškų pateikimo terminas – 2021 m. gruodžio 9 d.

Finansavimas

Europos gynybos fondo lėšos skiriamos kaip dotacija (mokėjimus atlieka Europos Komisija): lėšomis finansuojama iki 100 proc. mokslinių tyrimų ir technologijų vystymo išlaidų, iki 55 proc. prototipų kūrimo išlaidų, iki 80 proc. testavimo, sertifikavimo išlaidų.

Reikalavimai pareiškėjams ir projektams

Projekto konsorciumą turi sudaryti mažiausiai trys subjektai iš trijų skirtingų ES ar asocijuotų šalių.

Pajėgumų vystymo projektuose papildomai privalomas bent 2 šalių Gynybos ministerijų palaikymas vystomam produktui. Iš Lietuvos pusės Krašto apsaugos ministerija parems projektus, kurių tema atitiks nacionalinius prioritetus (žiūrėti skiltį „Nacionalinė parama“).

Nacionalinė parama

Krašto apsaugos ministerija kiekvienais metais, atsižvelgdama į Fondo paskelbtas atitinkamų metų kvietimų temas, patvirtina nacionalines prioritetines temas.

Krašto apsaugos ministerijos palaikymo raštas, kuriuo ministerija neįsipareigoja dalyvauti projekte (angl. Letter of Support) išduodamas, jei projektas patenka į Krašto apsaugos ministerijos patvirtintą prioritetinį temų sąrašą. Įmonės laisva forma raštu gali kreiptis į Gynybos resursų agentūrą dėl palaikymo kuriamam produktui rašto (angl. Letter of Support) išdavimo.

Ketinimų protokolas, kuriuo ministerija galimai įsipareigoja dalyvauti projekte (angl. Letter of Intent) pasirašomas, jei yra gautas kitos šalies Gynybos ministerijos kreipimasis, projektas patenka į LT patvirtintą prioritetinį temų sąrašą ir yra priimtas ministerijos sprendimas dėl dalyvavimo projekte.

Lietuvos prioritetinės 2021 m. Fondo paskelbto kvietimo temos:

  • „Information superiority“
  • „Ground combat“
  • „Protection and mobility“

Svarbūs dokumentai

Reglamentas, kuriuo įsteigtas Europos gynybos fondas

2021 m. kvietimų darbo programa

2022 m. kvietimų darbo programa – 1 dalis

Buvusios Europos gynybos fondo parengiamosios programos

2017-2019 m. Parengiamųjų veiksmų dėl gynybos mokslinių tyrimų iniciatyva (PADR) – Lietuvos dalyviai dalyvauja 4 tebevykstančiuose projektuose.

2019-2020 m. Europos gynybos plėtros programa (EDIDP) – Lietuvos dalyviai dalyvauja 10 tebevykstančių projektų.

Kontaktinė informacija

Lietuvos dalyvavimą Europos gynybos fonde koordinuoja Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos Tyrimų ir technologijų skyrius:

  • Laurynas Mockaitis, el. p. laurynas.mockaitis@kam.lt
  • Domilė Lideikytė, el. p. [email protected]
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-27