BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Tęsiamas pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“ įgyvendinimas

Data

2020 07 30

Įvertinimas
0
IMG_20200721_143213.jpg

Tęsiant pėstininkų kovos mašinų (PKM) „Vilkas“ („Boxer“) projekto integravimą į Lietuvos kariuomenę, kariai supažindinti su elektronine technine dokumentacija eksploatuojant naująsias mašinas, kurią iš mašinų gamintojo užsakė Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos, koordinuojanti projekto įgyvendinimą. 

 

Į Lietuvą liepos pabaigoje atvykę pėstininkų kovos mašinų gamintojo atstovai apmokė Lietuvos kariuomenės specialistus, kaip dirbti su informacija, kuri bus naudojama pėstininkų kovos mašinų techninei priežiūrai atlikti, remontui, atsarginių dalių užsakymui, įrankių ir įrangos panaudojimui. Ja taip pat Lietuvos kariuomenės specialistai vadovausis rengdami karių - pėstininkų kovos mašinų  mechanikų ir vairuotojų - mokymus. 

 

Pagal 2016 m. pasirašytą sutartį Lietuvos kariuomenei bus perduotos beveik devynios dešimtys PKM „Vilkų“.  PKM „Vilkas“ sumontuoti Izraelio gamybos ginkluotės bokšteliai, jos apginkluotos JAV gamintojo 30 mm patrankomis MK-44S ir Izraelio prieštankinėmis raketomis „Spike LR“, jose taip pat integruota kita specializuota įranga ir elektroninės sistemos.

Kovos mašinų „Vilkas“ ugnies galios, manevro ir įgulos apsaugos derinys geriausiai atitinka Lietuvos kariuomenės poreikius šalies gynybai bei dalyvavimui tarptautinėse operacijose.

PKM „Vilkas“ bus skirtos Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajam ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionams.