BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


header image

STARTUOJA EUROPOS GYNYBOS FONDAS

Trečiadienį Europos Komisija paskelbė Europos gynybos fondo pirmąjį kvietimą ES gynybos pramonei teikti pasiūlymus mokslinių tyrimų ir pajėgumų vystymo projektams gynybos srityje vykdyti pagal 23 temines sritis. 2021 m. pateiktiems projektams iš Europos gynybos fondo numatyta skirti 1,2 mlrd. Eur dotacijų.

Europos gynybos fondas – tai 2021–2027 m. ES iniciatyva, siekianti stiprinti novatorišką ir konkurencingą ES gynybos pramonės bazę bei sustiprinti karinį bendradarbiavimą tarp 27 ES šalių. Iš viso septyneriems metams Europos gynybos fondui patvirtintas 7,9 mlrd. Eur biudžetas. Kvietimai teikti projektinius pasiūlymus planuojami kiekvienais metais.

Europos gynybos fondas skirtas remti bendrus mažiausiai trijų subjektų iš trijų skirtingų ES šalių mokslinių tyrimų ar pajėgumų vystymo projektus, kurie atitinka ES gynybos prioritetus. Reikalavimas dėl subjektų skaičiaus netaikomas teikiant projektinius pasiūlymus dėl perversmo technologijų (angl. disruptive technologies).

Europos gynybos fondo lėšomis finansuojama iki 100 proc. mokslinių tyrimų ir technologijų vystymo išlaidų, iki 55 proc. prototipų kūrimo išlaidų ir iki 80 proc. testavimo, sertifikavimo išlaidų.

Europos gynybos fondas taip pat skatina mažas ir vidutines įmones dalyvauti kuriant inovatyvius ateities gynybos sprendimus, todėl specialiai joms yra atviras kvietimas be temos, kuriame numatyta 53,5 mln. Eur įmonių konsorciumų pasiūlytų inovatyvių idėjų vystymui (iki 4 mln. Eur projektui).

 

Europos Komisijos aktuali informacija:

  • 2021 m. liepos 15 d. Europos Komisija išplatins gidą paraiškų teikėjams;
  • 2021 m. rugsėjo 15 d. Europos Komisijos informacinė diena įmonėms;
  • 2021 m. rugsėjo mėn. Europos Komisija paskelbs pavyzdinę finansavimo sutarties su konsorciumais formą (angl. model grant agreement);
  • Paraiškų finansavimui gauti pateikimo terminas nuo 2021 m. rugsėjo 9 d. iki 2021 m. gruodžio 9 d. Paraiškos bus teikiamos elektroniniu būdu per Europos Komisijos sistemą.

 

Europos Komisijos kvietimo dokumentai.

 

Daugiau informacijos teikia Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos Tyrimų ir technologijų skyrius.

 

Kviečiame Lietuvos įmones ir mokslo ir studijų institucijas aktyviai dalyvauti!

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-01