BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos kariai bus aprūpinti vokiškais pistoletais „Heckler&Koch“ SF P9 SF „Paddle“

Data

2020 09 10

Įvertinimas
1
thumbnail.jpg

Krašto apsaugos ministerija, siekdama naujos kokybės Lietuvos kariuomenėje ir modernaus kario aprūpinimo, sudarė sutartį su vokiečių kompanija „Heckler&Koch“ ir karius aprūpins pistoletais  SFP9 SF „Paddle“.  Šie pistoletai buvo pasirinkti, kaip labiausiai atitinkantys Lietuvos kariuomenės poreikius.     

Sprendimas pirkti naujus pistoletus Lietuvos kariams priimtas siekiant atsisakyti Lietuvos kariuomenėje skirtingo kalibro pistoletų ir pereiti prie vieningo kalibro 9x19 mm pistoletinio šovinio naudojimo, paliekant dar tinkamus naudoti rezerve bei pakeisti ginklus, kurių naudojimo resursas jau baigiasi.

Sudarytos sutarties vertė  – apie 1,57 mln  eur. Sutartyje taip pat  numatyta galimybė, esant poreikiui, įsigyti pistoletų papildomai. Sutartis taip pat apima ir personalo mokymo eksploatuoti naujai gautą ginkluotę paslaugas.  

Pagal sutartį Lietuvos kariuomenei  naujieji pistoletai bus pristatyti iki 2021 metų pabaigos.

Vokiečių gamintojo  Heckler&Koch“  pistoletai SF P9 SF „ Paddle“ , kaip labiausiai atitinkantys Lietuvos kariuomenės poreikius, buvo atrinkti iš trylikos gamintojų modelių. Atsirenkant pistoleto modelį atranka apėmė ir bandomuosius šaudymus įvairiomis sąlygomis –  šaudymai buvo atliekami skirtingo tipo šaudyklose, taktikos lauke bei intervenciniame pastate.   

Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje  yra naudojami  austriški GLOCK 17, amerikietiški COLT 1911,  čekiški ČZ75 pistoletai,  kurių didžiosios dalies naudojimo resursai jau baigiasi.  

Lietuvos kariuomenės ginkluotės ir infrastruktūros modernizacija yra svarbiausias krašto apsaugos sistemos  prioritetas. Pirmą kartą nuo nepriklausomybės atkūrimo pasiekus įsipareigojimuose NATO numatytą minimalų 2 proc. BVP finansavimą, pradėti labai svarbūs projektai: įsigyjamos pėstininkų kovos mašinos, šarvuotieji  kovinės paramos visureigiai, diegiamos modernios artilerijos sistemos, plečiami oro erdvės stebėjimo ir oro gynybos pajėgumai, atnaujinama kario ginkluotė ir įranga.