BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Atlikti pėstininkų kovos mašinų „BOXER važiuoklės “ transportavimo oru bandymai

Data

2020 09 08

Įvertinimas
1
200716_Gruppenfoto Besuch OCCAR_OSG Simon Otte  (22).JPG

Šią vasarą kartu su Vokietijos kariuomene įgyvendintas dar vienas Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinų „Vilkas / Boxer“ projekto etapas – atlikti važiuoklės „BOXER Drive Module“ gabenimo orlaiviu A400M bandymai. Renginyje, kurį organizavo Vokietijos gynybos ministerija, dalyvavo ir Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos vyr. patarėjas pulkininkas Valdas Šiaučiulis.

Bandymo darbai buvo atlikti su treniruokliu „A400M Cargo Hold Trainer - Enhanced“ (CHT-E) Wunstorf (Vokietija) mieste, vadovaujant tarptautinės ginkluotės pirkimo organizacijos OCCAR-EA atstovams, bei Vokietijos ginkluotųjų pajėgų įrangos, informacinių technologijų ir aptarnavimo tarnybos (BAAINBw), Vokietijos oro pajėgų ir oro transporto eskadrilės LTG 62 atstovams.

Ekspertų darbo grupės ruošėsi šiems bandymams taip pat nustatydami oro transporto konfigūracijas, bei kurdami vilkimo koncepciją taip, kad būtų užtikrintas transportavimo reikalavimų orlaiviu A400M laikymasis. OCCAR-EA svarstė įvairias „BOXER Drive Module“ konfigūracijas, siekdami rezultatus pritaikyti ir kitoms šalims, kurios naudoja BOXER mašinas, įskaitant Nyderlandus, Vokietiją, Lietuvą ir Jungtinę Karalystę. Gauti testavimo rezultatai bus įtraukti į Europos krovinių duomenų bazę, kuria gali naudotis visos šalys.

Įsigydama kovos mašinas „Vilkas / Boxer“ ir prisijungdama prie OCCAR-EA administruojamos šarvuočių „Boxer“ programos, Lietuva OCCAR-EA organizacijai suteikė įgaliojimus prižiūrėti projekto vykdymą ir teikti ekspertinį vertinimą dėl perkamų šarvuočių kokybės. Dalyvaudama „Boxer“ programoje Lietuva naudojasi visais šios programos teikiamais privalumais: mažesnėmis programos vystymo ir palaikymo sąnaudomis, dalijimusi technologijomis, geresne sąveika su programoje dalyvaujančiomis šalimis.

 

Pagal 2016 m. pasirašytą sutartį Lietuvos kariuomenei bus perduotos beveik devynios dešimtys pėstininkų kovos mašinų „Vilkas“. Mašinas pagal Lietuvos kariuomenės reikalavimus gamina Vokietijos konsorciumas ARTEC.

 

Nuotrauka: LTG 42