copyright

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Aptarti Lietuvos ir Švedijos kariuomenių įsigijimai

Data

2020 02 03

Įvertinimas
0
download.jpg

Sausio 22 d. Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus Sigito Dzekunsko kvietimu Lietuvoje lankėsi Švedijos Karalystės ginkluotųjų pajėgų įsigijimų gynybos srityje (FMV)  agentūros direktorius  ir nacionalinis ginkluotės direktorius Göran Mårtensson. Susitikime taip pat dalyvavo kadenciją 2019 m. pavasarį pradėjęs Švedijos gynybos atašė Lietuvoje plk. ltn. Lars Eklind.

Krašto apsaugos ministerija ir Švedijos gynybos ministerija 2011 m. pasirašė dvišalę bendradarbiavimo sutartį dėl įsigijimų gynybos srityje. Įgyvendinant šį susitarimą susitikimo metu buvo pristatyti Lietuvos ir Švedijos 2020 - 2029 metų gynybos įsigijimų planai bei pagrindiniai įsigijimų projektai. Aptarti bendri galimi įsigijimai ateityje bei sritys, kuriose šalys tarpusavy galėtų pasidalyti darbo patirtimi.

Bendrai vykdomi įsigijimo projektai padės šalims mažinti administracinius kaštus ir leis tarpusavyje derinti pozicijas derybose su galimais įrangos ar paslaugų teikėjais, kartu didinti įsigijimų ekonomiškumą.

Švedija ir Lietuva nuolat bendradarbiauja karinėje srityje: vykdomos karinės tarptautinės pratybos, įvairūs kursai, mainų programos, parama Ukrainai ir t.t.  Švedų įmonė „Saab“ atlieka Lietuvos kariuomenės priešlėktuvinės ginkluotės RBS-70 modernizaciją, taip pat pagal Gynybos resursų agentūros su ja pasirašytą sutartį tiekiamos prieštankinio granatsvaidžio ,,Karl-Gustaf“  atsarginės dalys.   Pasak  susitikimo  atstovų,   Švedijos gynybos biudžetas  reikšmingai padidėjo pastaraisiais metais ir dabar jis siekia apie 84 mlrd. Švedijos kronų (apie 8 mlrd. eurų). Didėjant biudžetui, susiduriama su iššūkiais, siekiant rasti efektyviausius būdus panaudoti šalies gynybai skiriamas lėšas. Prie to, prisideda bendradarbiavimas su partneriais (tarp jų ir Lietuva). Didėja ir karių skaičius Švedijos kariuomenėje - iki 2025 m. ketinama didinti šauktinių skaičių nuo 5000 iki 8000 karių.

Po susitikimo švedai išreiškė susidomėjimą apsilankyti Vilniuje esančiame  ryšių ir telekomunikacijų ,,NT Service“ įmonės filiale,  kur šios įmonės atstovai pristatė savo sukurtą ir sėkmingai įvairių šalių naudojamą kovos su bepiločiais orlaiviais sistemą. 

Švedijos Karalystės ginkluotųjų pajėgų įsigijimų gynybos srityje (FMV) agentūros direktorius Göran Mårtensson pasiūlė toliau tęsti bendradarbiavimą, aptariant konkrečius bendrus įsigijimus. Tikimasi ateityje rasti daugiau bendrų sąlyčio taškų bendriems įsigijimams stiprinant abiejų šalių gynybą.

 

Nuotraukos:  Giedrė Maksimovicz /KAM