Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Planuojama atstatyti Lietuvos kariuomenės minų medžiojimo ir paieškos ir gelbėjimo pajėgumus

Data

2020 04 10

Įvertinimas
6
Planuojama atstatyti  Lietuvos kariuomenės  minų medžiojimo ir paieškos ir gelbėjimo pajėgumus.jpg

Krašto apsaugos sistemos vadovybė priėmė sprendimą atstatyti Lietuvos kariuomenės  Karinių jūrų pajėgų (KJP) pajėgumus  ir įsigyti  minų medžiojimo, paieškos ir gelbėjimo HUNT klasės laivą. Tokį sprendimą vadovybė priėmė įvertinusi Karinėms jūrų pajėgoms keliamas taikos ir karo meto užduotis bei gavusi pasiūlymą iš Jungtinės Karalystės.

 

Būtinybė atstatyti minų medžiojimo bei paieškos ir gelbėjimo pajėgumus atsirado po to, kai 2018 metais buvo utilizuotas  Karinių jūrų pajėgų eksploatuotas priešmininis LINDAU klasės laivas M51 ir sumažėjo minų medžiojimo bei paieškos ir gelbėjimo pajėgumai.

 

Atlikus rinkos analizę, buvo identifikuotos kelios galimybės: statyti naują laivą arba įsigyti naudotą minų medžiojimo bei paieškos ir gelbėjimo laivą iš NATO partnerių. Parengus investicinį projektą pagal „Investicijų projektų, kuriems siekiama gauti finansavimą iš valstybės biudžeto lėšų, rengimo metodiką“ nuspręsta, kad optimaliausias variantas yra įsigyti laivą, kuris būtų analogiškas jau turimiems ir KJP šiuo metu eksploatuojamiems HUNT klasės laivams PML „Skalvis“ (M53) ir PML „Kuršis“ (M54). Tai leistų taupyti laivo eksploatacijos, remonto ir personalo parengimo (apmokymo) kaštus.

 

Pagal š. m. balandžio 9 d. pasirašytą Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos sutartį su Jungtinės Karalystės Gynybos ministerijos Gynybos įrangos pardavimo agentūra, bus įsigytas vienas naudotas ir šiuo metu neeksploatuojamas HUNT klasės laivas. Pasirašytoje sutartyje taip pat numatyta, kad britai organizuos atvirą konkursą įsigyto laivo pilnai modernizacijai (regeneracijai) atlikti.

 

Planuojama, kad bendra minų medžiojimo, paieškos ir gelbėjimo laivo įsigijimo ir atnaujinimo projekto vertė sieks apie 62,4 mln. eurų (su mokesčiais). Į šio projekto kainą įskaičiuotas pilnas laivo  paruošimas minų medžiojimo ir paieškos ir gelbėjimo užduotims atlikti,  taip pat atsarginių dalių paketas, garantinis aptarnavimas bei personalo mokymai, skirti naujos įrangos aptarnavimui ir eksploatacijai.

 

Laivas, parengus modernizacijos (regeneracijos) dokumentus, bus įsigytas 2021 metais, o atlikus modernizacijos darbus 2023 metais bus perduotas Lietuvos kariuomenės KJP.