Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Ministerijoje - aprangos ir ekipuotės gamintojų rinkos konsultacija

Data

2020 01 16

Įvertinimas
2
kam.jpg

Sausio 22 d. Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerija organizuoja rinkos konsultaciją dėl aprangos ir ekipuotės įsigijimų Lietuvos kariuomenei. Rinkos dalyviams, verslo ir pramonės atstovams agentūros atstovai pristatys tuos Lietuvos kariuomenei skirtus aprangos ir ekiptuotės įsigijimus, kurie bus skelbiami anksčiausiai. Iš viso aprangos ir ekipuotės įsigijimams numatoma skirti 38 mln. eurų. Planuojama skelbti konkursus lauko uniformoms, striukėms, megztiniams, avalynei, įvairiai ekipuotei, drabužių siuvimo paslaugoms ir kt, įsigyti. Planuojamos 63 pirkimų dalys, sutartys paprastai sudaromos trijų metų laikotarpiui.

„Rengdami konsultacijas siekiame paskatinti kuo daugiau gamintojų dalyvauti Gynybos resursų agentūros konkursuose, supažindinti ir aptarti su pirkimais kariuomenei susijusius klausimus“, – sako Gynybos resursų agentūros direktorius Sigitas Dzekunskas.

Pagrindinis konsultacijos dėl aprangos ir ekipuotės įsigijimų tikslas – išsiaiškinti įvairius su pirkimo objektu susijusius klausimus - t.y., ką gali pasiūlyti rinka, kokie reikalavimai perkamam objektui turi būti nustatyti. Taip pat siekiama identifikuoti pirkimo sutarties sudarymui ir vykdymui reikšmingus aspektus: pvz, kokios sąlygos, atsižvelgiant į pirkimo objekto specifiką, būtinai turi būti įtrauktos į pirkimo sutartį, kokios galimos kliūtys įgyvendinant perkančiosios organizacijos poreikius, nustatyti tinkamą pirkimo strategiją.

Už krašto apsaugos sistemos viešųjų pirkimų organizavimą bei jiems skiriamų lėšų efektyvų naudojimą yra atsakinga jau trečius metus veiklą skaičiuojanti Gynybos resursų agentūra. Pasak direktoriaus S. Dzekunsko, Gynybos resursų agentūra šiuo metu koordinuoja jau apie 95 proc. visų krašto apsaugos sistemos pirkimų pagal vertę. 2020 metais Gynybos resursų agentūra koordinuos naujų pirkimų už daugiau nei 540 mln. Eurų. 2020 metais be planuojamų didelės apimties aprangos ir ekipuotės, maisto produktų įsigijimų, daugiausiai krašto apsaugos sistemai skirtų lėšų planuojama skirti transporto priemonių, karinės technikos ir atsarginių dalių įsigijimui bei jų remontui, šaudmenims, ginklams, stebėjimo įrangai ir kitai amunicijai, radijo stotims.

Apie 70 proc. visų asignavimų, skirtų krašto apsaugai, vienokia ar kitokia forma lieka Lietuvoje. Šie asignavimai apima su infrastruktūra ir karių aprūpinimu susijusius pirkimus, personalo išlaikymą, sumokamus mokesčius ir iš Lietuvos gamintojų įsigyjamą įrangą ar jos elementus. Likę 30 proc. asignavimų gynybai iš esmės yra skiriami ginkluotei pirkti iš užsienio, t.y. tai, kas negaminama Lietuvoje.

Rinkos konsultacija vyks  sausio 22 d.   Krašto apsaugos ministerijoje.    Dalyvių registracija   vykdoma iki   sausio 20 d. 10:00 val. el. paštu: ieva.bucinskaite@kam.lt.