Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuvos kariai bus aprūpinti naujais šalmais

Data

2019 10 29

Įvertinimas
2
foto lina amrozeviciute.jpg

Spalio viduryje Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos pasirašė karinių šalmų pirkimo – pardavimo sutartis su ūkio subjektų grupe – Kroatijos įmone „Šeštan-Bush“ d.o.o. ir UAB „Army Supply“, veikiančia pagal jungtinę veiklos sutartį. Pagal trejus metus galiosiančią sutartį Lietuvos kariuomenei bus nupirkta iki 11 420 šalmų. Bendra sandorio vertė – apie 2,3 mln. eurų.

Planuojama, kad pirmieji 3 tūkst. šalmų Lietuvos kariuomenei bus perduoti iki 2020 m. kovo.

Šalmų techninėje specifikacijoje buvo įrašyti reikalavimai, atitinkantys šiuolaikinių šalmų tendencijas ir karių operacinius poreikius. Šalmo balistikos ir kitų sudėtinių dalių galiojimo garantinis terminas yra ribotas, todėl privaloma juos nuolat atnaujinti.

2019 m. kovą Gynybos resursų agentūros paskelbtame konkurse dalyvavo užsienio ir Lietuvos tiekėjai.

Šalmas kariui yra viena pagrindinių ir svarbiausių priemonių, galinčių apsaugoti jo gyvybę tiek operacijų rajone, tiek kasdieniniame kario rengime, tiek vykdant kovinį šaudymą pratybų metu. Šiuolaikinis karys pratybų ar mūšio lauke neįsivaizduojamas be individualios balistinės apsaugos, o tai yra vienas iš pagrindinių saugos elementų, be kurių karių dalyvavimas pratybose su koalicijos partneriais būtų neįmanomas.

 

KAM archyvo nuotrauka (Lina Amrozevičiūtė)