Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Bendru įsigijimu dujokaukėmis bus aprūpinti Lietuvos ir Latvijos kariai

Data

2019 12 19

Įvertinimas
4
dujokaukes.jpg

Siekiant aprūpinti Lietuvos kariuomenę dujokaukėmis nuo branduolinių, biologinių ir cheminių priemonių, Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos gruodžio 12 d. pasirašė sutartį su Jungtinės Karalystės gamintoju „Scott Health & Safety Ltd.“ Atvirame konkurse dalyvavo trys tiekėjai. Dar viena sutartis su „Scott Health & Safety Ltd.“ pasirašyta rugsėjo 17 d. dėl filtruojančių dėžučių dujokaukėms įsigijimo. Tąsyk konkurse dalyvavo septyni tiekėjai.

Gynybos resursų agentūra šiuos įsigijimus organizavo ne tik Lietuvos kariuomenės reikmėms, tačiau savo poreikį analogiškoms karinėms priemonėms įsigyti pridėjo ir Latvijos gynybos ministerija. Gynybos resursų agentūra buvo įgaliota pirkimo procedūras atlikti ir Latvijos gynybos ministerijos vardu.

„Šis pirkimas – puikus pavyzdys, kai kaimyninės šalys susitaria dėl bendrų poreikių ir vykdo bendrus įsigijimus. Tokiu būdu užtikrinamas sąjungininkų turimos įrangos suderinamumas. Be to, didesni įsigijimų kiekiai užtikrina didžiausių įrangos gamintojų suinteresuotumą dalyvauti konkursuose bei pasiūlyti geriausią kainą“, – sako Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Sigitas Dzekunskas.

Dujokaukės įsigytos siekiant užtikrinti karių saugumą. Jomis bus aprūpinami tiek kariai vykstantys į tarptautines operacijas ir misijas ar dalyvaujantys bendruose veiksmuose su NATO sąjungininkais ir partneriais, tiek ir Lietuvos kariuomenės kariniai vienetai, užtikrinantys saugumą šalies viduje.

Iš Jungtinės Karalystės gamintojo numatyta įsigyti iki 9 tūkst. vnt. dujokaukių Lietuvos kariuomenės reikmėms ir iki 14 tūkst. vnt. Latvijai, o taip pat – iki 15 tūkst. vnt. filtruojančių dėžučių dujokaukėms Lietuvos kariuomenei ir iki 14 tūkst. vnt. Latvijai. Bendra šių įsigijimų vertė – apie 3 mln. eurų su PVM. 

Dujokaukes numatoma gauti 2020 m. kovo – balandžio mėn., o filtruojančios dėžutės jau yra pristatytos.